IACC Küresel Yaz Okulu

Sayın Ziyaretçiler,

IAAC Küresel Yaz Okulu öncülüğünde ve Rhino Türkiye sponsorluğunda AmberPlatformSayaSaya ve İTÜ işbirliği ile gerçekleştirilen Rhino Tutorial Sessions / Rhino Eğitim Çalıştayları isimli eğitimi gerçekleştirdik. 

12-14 Temmuz 2013 arasında İTÜ Taşkışla Kampüsünde düzenlenen çalıştayın ilk gününde Mustafa Dülger Rhino 3D programının arayüzünü ve komutları tanıttı ve Grasshopper arayüzünü gösterdi. Gün sonunda İTÜ Ayazağa kampüsünün arazi modellemesi yapıldı. İkinci gün öğleden önce Ekmel Ertan Processing teorisini anlattı ve çeşitli örnekler verdi. Yine öğleden önce Kutsi Nircan Cytoscape programının çalışma şeklini tanıttı ve arayüzü kullanıcılara anlattı. Öğleden sonraki seansta Metin Şahin Grasshopper arayüzünü detaylı anlattı ve komutların çalışma mantığından bahsetti. Gün sonunda LondraGherkin Binasının modellemesi yapıldı. İkinci gün öğleden önceki seansta Gamze Gündüz yine Grasshopper temellerine yönelik pratik bilgiler ile modellemeler yaptı sonrasında ise Grasshopper için yazılan çeşitli algoritmaları tanıttı. Öğleden sonraki seansta Deniz Tümerdem Grasshopper algoritmalarını detaylı bir biçimde gösterdi. Gün sonunda ise Metin Şahin 3D Printer'ı tanıtarak bilgisayarada printer arayüzünü katılımcılara gösterdi ve siyah filament (printer malzemesi) ile daha önceden modellenmiş bir ürünü yazdırdı.

Rhino/Grasshopper etkinliğine katılım beklenen düzeydeydi. Eğitime katılım gösterenlerin adreslerine Rhino Türkiye onaylı sertifikaları gönderildi.

Rhino Türkiye'nin bundan sonra düzenleyeceği yarışma ve etkinliklerden haberdar olmak için https://www.facebook.com/rhinoturkiye facebook sayfamızı beğenebilir ya da sayfa üstündeki Forum sekmesinden foruma üye olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Üretken Şehir temalı eğitim çalıştaylarına ilgi gösteren katılımcılara ve iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.

Bundan sonraki etkinliklerde görüşmek üzere.

Rhino Türkiye